CS CS CS

HTA Channel | Hockey Talent Academy | Tréninková videa | Hokej

Notice: Undefined variable: iframe in /home/domains/htavideo.com/web/public/www/includes/page/body1.php on line 222

VIDEOANALÝZA TECHNIKY BRUSLENÍ

V poslední době vzniká řada OFF-ICE tréninkových center, které se zaměřují na techniku hole a střelbu, ale také na VIDEOANALÝZU a korekci bruslení za pomocí bruslařského trenažéru s umělým ledem. Poměrně často dostávám otázku, zda bych doporučil korekci bruslení na bruslařském trenažéru? Ohledně bruslařského trenažéru nám vyvstává hned několik klíčových otázek:

  • Máme jistotu, že hráč bruslí na umělé ploše s jiným třením naprosto shodnými pohyby a úhly, jako na ledě? Pokud bych to měl k něčemu přirovnat, připadá mi to, jako kdybych používal při analýze plaveckých schopností analýzu techniky na suchu. Možná by analyzovaný v testu obstál, ale ve vodě by se mohl utopit...
  • Je fáze odrazu stejná jako z klasického ledu, který se nepohybuje? - bruslící pás se pohybuje v protisměru, což má při překlopení na vnitřní hranu za následek "odvezení" nohy vzad.
  • Je analýza v přímé jízdě vpřed dostačující? Dává nám dostatečný obrázek o technice hokejového bruslení? Hokejové bruslení je rozmanitým souborem bruslařských dovedností, které hráči využívají ve hře, avšak v různém poměru a v různých kombinacích. Již dávnou minulostí je doba, kdy postačila pouze přímá jízda. Nespočet změn způsobů bruslení, jejich řetězení a neustálá reakce na aktuální situaci, jsou hlavní dominantou současného hokejového bruslení.

Dle mého názoru, ale přece jen bruslařský trenažér svůj přínos má. Největší přednost bruslařského trenažéru vidím zejména v kondičním efektu, dovedu si představit jeho využití u hráčů v dorosteneckém věku s cílem ovlivnit kondici např. ve střídavém charakteru simulujícím zatížení v utkání, ale to lze samozřejmě efektivně dělat i jinými způsoby. Přínosem pohyblivého pásu může být i lepší pochopení využití hran, neboť v opačném případě riskujete pád. Při analýze hokejového bruslení a následné korekci však ve své práci upřednostňuji ledovou plochu.


Hodnocení techniky bruslení na základě posouzení trenéra bruslení z videozáznamu

Nejpřesnějším ukazatelem bruslařské techniky je její hodnocení z videozáznamu, kde má trenér možnost si pohyby zpomalit, změřit úhel bruslařského postoje, shlédnout detaily. Jelikož je důležité techniku udržet v plné rychlosti, používáme pro rozbor techniky u konkrétního hráče záznam z absolvovaných testů rychlosti bruslení. Z testů hráče, který je testován v rychlosti bruslení je pořizován videozáznam. Po detailním shlédnutí všech bruslařských testů konkrétního hráče určíme jednotlivé chyby v jednotlivých testech a vypracujeme stručný výpis chyb. Hráče hodnotíme i z hlediska dosaženého času v jednotlivých testech a konfrontujeme dosažené časy se stejně starými hráči, kteří již byli testováni. S hráčem vedeme rozhovor s hodnocením výsledků a posléze mu videosoubory s testy, výpisem chyb a doporučeními zasíláme e-mailem.

Cena hodnocení techniky z videozáznamu je 990,- Kč.

Mám zájem o hodnocení techniky z videozáznamuVIDEOANALÝZA INDIVIDUÁLNÍHO HERNÍHO VÝKONU

Více informací a ukázky naleznete v samostatné sekci ANALÝZA INDIVIDUÁLNÍHO HERNÍHO VÝKONU V UTKÁNÍ.


VIDEOANALÝZA TÝMOVÉHO HERNÍHO VÝKONU v utkání

Podklady pro Videoanalýzu týmového herního výkonu zpracováváme pro týmy či kluby, kteří nemají možnost střihového programu či videotrenéra. Dodaný záznam rozdělíme na menší části. Výsledný formát předem konzultujeme se zadavatelem s vytyčením klíčových bodů či cíle (hra v jednotlivých zónách, hra jednotlivých formací, obranná hra, útočná hra, přesilovky, oslabení, založení útoku, přechod středního pásma, zakončení útoku).

Cena na vyžádání.

Forgot password

Enter your email address under which you are registered:

Changing password

Attention!

To play this video, you must be registered and logged in: