CS CS CS

HTA Channel | Hockey Talent Academy | Tréninková videa | Hokej

Notice: Undefined variable: iframe in /home/domains/htavideo.com/web/public/www/includes/page/body1.php on line 222

ANALÝZA INDIVIDUÁLNÍHO HERNÍHO VÝKONU V UTKÁNÍ

Celkový popis:

Žádný špičkový sportovní výkon se neobejde bez dokonalé zpětné vazby, jak pro sportovce samotné, tak pro jejich trenéry. V kolektivních i individuálních sportech je tato zpětná vazba nesmírně důležitá a poskytuje nám informaci, jakým způsobem se zaměřit na další rozvoj sportovce a jeho tréninkový proces. Snahou je vytvořit co největší progres s ohledem na další utkání a celkový rozvoj jednotlivce v jeho sportovní činnosti.Vám takovou zpětnou vazbu nabízíme!

V rámci naší nabídky Vám nabízíme zpracování analýzy individuálního herního výkonu hráče v konkrétním utkání. Analýza je přehledně rozdělena na několik částí týkajících se zejména:

 1. BrusleníHokejové bruslení je jednou z nejobtížnějších činností, vyžaduje dlouhou dobu nácviku a jeho zvládnutí je závislé na množství různých činitelů. Kvalitní hráč současnosti je přímo závislý na vynikajícím zvládnutí všech bruslařských dovedností. Hokejové bruslení vytváří základ pro všechny další činnosti a jeho zvládnutí podmiňuje dosaženou úroveň technických i taktických dovedností. Sledovat budeme nejen techniku bruslení daného hráče, ale také rychlost a efektivitu každého bruslařského pohybu.
 2. Vedení kotoučeOvládání a kontrola kotouče patří po bruslařských dovednostech ke stěžejním dovednostem hráčů ledního hokeje. Velmi důležité je především jeho spojení s efektivním herním bruslením. K základním individuálním dovednostem techniky hole a ovládání kotouče patří vedení kotouče, kličkování, klamání, přihrávaní, příjem přihrávky.
 3. ZakončeníZpůsob a kvalita zakončování jednotlivých akcí patří ke stěžejním faktorům individuálního herního výkonu. Ve většině případů rozhoduje o úspěchu, nebo neúspěchu každé útočné akce. Budeme sledovat všechny druhy zakončení nejen z hlediska druhu střelby, ale i umístnění střely. Velmi důležitá je i skutečnost z jakého prostoru hráč zakončuje. Vyhodnotíme správnost rozhodnutí hráče a poradíme, jak se v dané situaci v budoucnu zachovat.
 4. Pohyb při ofenzivní činnostiTímto bodem rozumíme pohyb hráče v čase, při kterém je tým v držení kotouče. Sledovat budeme uvolňování hráče bez kotouče i s kotoučem, jeho aktivitu a snahu o zapojení do jednotlivých akcí svého týmu. Nejde primárně o rychlost, ale o vybírání nejvhodnějších pozic v daný moment. Důležitá je předvídavost, čtení hry a herní myšlení.
 5. Pohyb při defenzivní činnostiTímto bodem rozumíme pohyb hráče v čase, při kterém tým není v držení kotouče. Sledovat budeme obsazování hráče bez kotouče i s kotoučem, jeho aktivitu a snahu o zapojení do obranné činnosti svého týmu. Jeho úspěšnost při získávání kotouče. Nejde primárně o rychlost, ale o vybírání nejvhodnějších pozic v daný moment. Důležitá je předvídavost, čtení hry a herní myšlení.
 6. Herní kombinaceHerními kombinacemi rozumíme spolupráci dvou a více hráčů a to nejen v útočné, ale i obranné fázi hry. Tato činnost je velmi důležitá pro překonání obrany soupeře, popřípadě pro získání kotouče pod kontrolu. Sledovat budeme snahu o spolupráci a její úspěšnost. Důležitý je přehled ve hře, čtení hry a správné rozhodování v jednotlivých herních situacích.
 7. Osobní soubojeOsobní souboje a jejich úspěšnost patří ke klíčovým bodům individuálního herního výkonu. V každém utkání dochází k velkému množství soubojů jeden na jednoho. Hráči, kteří bývají v těchto soubojích úspěšní, získávají velkou výhodu před ostatními. Důležitým předpokladem pro vyhrané osobní souboje je dobrá stabilita, síla, obratnost a chytrost hráče.
 8. Vhazování a následná reakceV této části budeme sledovat vhazování a následnou reakci hráče. Důležité je nejen postavení každého hráče, ale také jeho pohyb po vhazování. Každý hráč má na vhazování své úkoly, které závisí na místě vhazování, výsledku a průběhu utkání.
 9. Blokování střelTato obranná činnost se v současnosti stává nezbytným požadavkem na každého hráče. V moderním hokeji nerozhodují pouze vstřelené branky, ale také tyto důležité detaily, které přispívají k celkovému výkonu hráče, potažmo týmu. Umět dobře zablokovat střelu, vyklekáváním, či pádem do střely je dalším aspektem, který budeme sledovat.
 10. Prohřešky proti pravidlůmDo této části zahrneme speciální věci, které se v daném utkání objevily a kdy se hráč dopustil přestupkům proti pravidlům ledního hokeje. Jedná se fauly, tresty, technické prohřešky (postavení mimo hru, zakázané uvolnění), nesportovní chování a podobně. Poukážeme na zbytečné věci, kterých se hráč dopustil a jimiž oslabil nebo znevýhodnil svůj tým.

Celkové zhodnocení herního projevu hráče:

V celkovém hodnocení herního výkonu zahrneme veškeré výše uvedené činnosti a zhodnotíme výkon hráče jako celek. Uvedeme přínos hráče pro dané utkání, zohledníme jeho statistiky a produktivitu.

Následně obdržíte hodnocení podle jednotlivých činností ve hře s doporučením, na co se v tréninkovém procesu zaměřit. V budoucnu jsme pak schopni na základě podkladů z více utkání srovnat progres hráče za určitý časový úsek. Dle individuální domluvy můžeme z Vámi dodaného materiálu vytvořit profil hráče s jeho nejzdařilejšími a výjimečnými akcemi.


Jak postupovat:

 • Natočte utkání hráče, ze kterého chcete udělat AIHV (analýzu individuálního herního výkonu) - pouze pobyt hráče na ledové ploše (od vstupu na led až po jeho vystřídání).
 • Nejprve vyplníte elektronický dotazník na www.htavideo.com, abychom měli základní informace o hráči.
 • Poté nahrajte souhrnný záznam střídání konkrétního hráče na www.htavideo.com
 • Po ukončení nahrávání obdržíte na e-mail potvrzení, že záznam se nahrál na server a je zpracováván.
 • Do 10 pracovních dnů obdržíte zprávu o dokončené analýze včetně přístupu k hodnocením.

Parametry videozáznamu pro analýzu:

Obecně platí pravidlo: Čím kvalitnější záznam, tím kvalitnější výstup. Neposílejte záznamy vytvořené mobilním telefonem, zpracujeme pouze záznamy vytvořené kamerou. V dnešní době kvalitních kamer upřednostňujte HD rozlišení s frekvencí 25 snímků za sekundu a ve formátu AVI. V případě nastavení kamery dbejte na to, aby v záběru nebyl pouze hráč, ale aby záběr pokrýval i jeho spoluhráče, v nejlepším případě část hřiště, třetiny (viz. Obr.).

Co získáte:

 • hodnocení individuálního herního výkonu hráče v utkání
 • doporučení do tréninkového procesu, případně odkazy na konkrétní cviky z videoknihovny www.htavideo.com
 • záznam s jednotlivými hodnocenými aspekty výkonu v jedné složce
 • po určité době možnost vytvoření profilu hráče s jeho celkovým hodnocením progresu
 • vytvoření videomateriálu dle požadavků s úspěšnými akcemi hráče
 • možnost individuální konzultace ohledně herního výkonu s profesionálními trenéry

Jako BONUS získáte:

 1. ICETIME HRÁČE V UTKÁNÍPřesná doba účasti hráče na ledě
 2. PREDIKCE TĚLESNÉ VÝŠKYZ výšky matky a otce pomocí speciálního programu vypočítáme pravděpodobnou výšku hráče s určitou přesností.

Cena analýzy IHV

Cena je 1.590,- Kč a je stanovena za běžný ICETIME v utkání do 20 minut. V případě delšího záznamu bude cena navýšena cca o 120,- Kč za každou minutu záznamu navíc.

UKÁZKA KOMPLETNÍ VIDEOANALÝZY ZDE


Videoanalýzu IHV konkrétního hráče Vám zpracují zkušení profesionální trenéři


Mgr. Jan Zachrla PhD.

Zatím poslední štací Jana Zachrly byl výsledkově velice úspěšný tým v nejvyšší ruské KHL Lev Praha, kde pracoval jako videotrenér. Byl součástí trenérského týmu KHL, kde připravoval rozbory a podklady finskému trenéru Jalonenovi a českým trenérům Václavu Sýkorovi, nebo Josefu Jandačovi. Jan Zachrla se do profesionálního hokeje dostal v srpnu roku 2005 kdy byl asistentem Miloše Říhy v týmu ruské superligy CHIMIK Moskevská oblast. Je držitelem nejvyšší trenérské licence a někdejším trenérem české akademické reprezentace a ruského Titanu Klin a Kristallu Saratov v ruské vyšší lize. Není náhodou, že pracovitý Jan Zachrla zakotvil v úspěšném evropském projektu Hockey Talent Academy, kde vede zbrusu nový úsek rozborů a analýzy všech důležitých částí individuálního herního výkonu. Výsledkem angažování zkušeného videokouče je velice pestrá nadstavba, která má talentované hráče posunout dopředu. Jan je absolventem nejvyšší profesionální trenérské licence A a bude mít na starosti i SCOUTING hráčů v programu HTA PROSPECTS.Ing. Jaromír Pytlík

Hlavní trenér Hockey Talent Academy je autorem projektu i celé metodiky výuky hokejových dovedností v tomto projektu. Je autorem HTA Powerskatingu, je jedním z průkopníků stickhandlingu OFF-ICE v České republice, je demonstrátorem vzdělávacího programu trenérů ČSLH Technika bruslení, Powerskating a Stickhandling, je vývojovým autorem řady průmyslově chráněných originálních tréninkových pomůcek. Podílí se na vytváření metodických materiálů pro vzdělávání trenérů ČSLH, spolupracuje s předními trenéry individuálních dovedností z Kanady, USA, Finska, Švédska a Ruska. Je studentem nejvyšší profesionální trenérské licence A TŠ ČSLH při FTVS v Praze. Za svou trenérskou kariéru si připsal jako hlavní trenér řadu výrazných úspěchů. Díky svému novátorskému přístupu k výuce hokejových dovedností podpořeného řadou klubových úspěchů se stal v roce 2010 šéftrenérem a metodikem KLH Vajgar Jindřichův Hradec. Díky výsledkům v klubu byl nominován a schválen hlavním trenérem výběru KS ČSLH ročníku 2000 a zároveň se stal členem trenérsko metodické komise KS ČSLH. Od roku 2014 vede v německém klubu Eisbaren Berlin vzdělávací program pro trenéry, je metodikem a expertem na efektivní trénink dovedností. Podílí se na trénincích A týmu Eisbarenu Berlín a kategorie U19 startující v nejvyšší DNL. Pod vedením Jaromíra Pytlíka zdokonaluje své dovednosti řada profesionálních hráčů.

Forgot password

Enter your email address under which you are registered:

Changing password

Attention!

To play this video, you must be registered and logged in: